Šī ir sadaļa ar nosaukumu “Aktualitātes”, kurai ir viena apakšsadaļa ar nosaukumu “Galerijaspiest šeit un skatīt.

Sadaļas “Aktualitātes” informāciju lasīt zemāk:

SADARBĪBA AR MĀKSLINIECI ANDU LĀCI

Audubon Mural project un Sansusī ietvaros, māksliniece Anda Lāce, iesaistot Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centrs iemītniekus, radījusi mākslas darbu. Anda vairākas reizes tikās ar aprūpes centra iemītniekiem, uzklausot novērojumus, atmiņu stāstus un dziedot dziesmas par putniem. Gleznojuma atklāšanā piedalījās arī aprūpes centra iemītnieki kopā ar sociālo aprūpētāju Iju Puduli.
Māksliniece par radošo procesu saka:
“Negaisa izraisītās balto stārķu traģēdijas laikā, uz senās Gārsenes muižas klēts ārsienas, kas šobrīd kļuvusi par radošo rezidenci “Debessjums”, gleznoju melno stārķu jeb gandru, arī goru (Ciconia nigra) jauniešus,- jaunos putnus, kuri ir pārmaiņu procesā, kuru knābji un kājas vēl nav iekrāsojušies koši sarkanā krāsā. Melno stārķu straujā izmiršana Baltijas teritorijā nenotiek visu acu priekšā, šie putni ir bikli, tiem nepieciešams klusums, dziļi meži, kur aug lieli un stipri koki.”

VIESI NO ZAĻUMNIEKU SĒTAS

Šodien Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centrā viesojās Zaļumnieku sēta ar dzīvnieciņiem no mini ZOO. Patiess prieks bija vērojams senioru sejās, jo ne katru dienu iespējams sabužināt šinšillu, jūras cūciņu, ezīti, žurciņu un trusīšus.
Paldies Zaļumnieku sētai, Egija Medvecka.

EKSKURSIJA UZ GĀRSENI

Šodien, 13. jūnijā, Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centra iemītnieki devās ekskursijā uz kaimiņu ciemu Gārseni. Tika apmeklēta Gārsenes pils, Gārsenes baznīca un Valda Kalnieša senlietu privātkolekcija “Solis sendienās”. Pateicība Dacei Ģeidai un Valdim Kalnietim par interesanto stāstījumu.

FUNKCIONĀLĀ ŽONGLĒŠANA ALEKSEJA UN FILIPA VADĪBĀ

Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centra iemītniekiem trīs dienas turpināsies neparastas aktivitātes- funkcionālā žonglēšana Alekseja un Filipa vadībā. Tā ir autormetode, ko ir radījis un attīstījis Kreigs Kvats (Craig Quat), savas zināšanas apkopojot grāmatā “Functional Juggling. A book about juggling. By Craig Quat.” un daloties ar tām caur sevis dibināto organizāciju QUATPROPS. 2021. gada jūlijā vairāki Latvijas cirka mākslinieki un pasniedzēji, kā arī rehabilitācijas funkcionālie speciālisti (ergoterapeiti, mākslas terapeiti) apguva metodi, piedaloties Kreiga vadītājā apmācības kursā.

Biedrība “Next Door Circus” 2021. gadā īsteno projektu “Iekļaujošā cirka laboratorija cilvēkiem ar kustību traucējumiem”, kura ietvaros Latvijā tiek organizētas funkcionālās žonglēšanas nodarbības vairākām dalībnieku grupām. Funkcionālās žonglēšanas metode ļauj, neatkarīgi no dalībnieku funkcionāla stāvokļa, izbaudīt žonglēšanas procesu un dalīties tajā ar apkārtējiem. Pēc iepriekšējo laboratoriju dalībnieku atziņām pateicoties funkcionālajai žonglēšanai tika uzlabota koordinācija, koncentrēšanas spējas, atmiņa, komunikācija, kā arī tika stimulēta radoša domāšana un izpausmē, ka arī celta pašapziņa un pašnovērtējums.

Četri cilvēki darbojas pie galdaČetri cilvēki darbojas pie galda

Četri cilvēki darbojas pie galda

AGRA PRIEDES ZĪMĒJUMU IZSTĀDE

No 20.11.2021.  -20.12.2021. Aknīstes bibliotēkā skatāma Agra Priedes zīmējumu izstāde. Agris, dzīvojot Aknīstes veselības un aprūpes centrā, savu brīvo laiku pavada zīmējot. Savos darbos tiek attēloti dažādi multiplikāciju filmu varoņi, ziedi un dzīvnieki. Vairāku gadu garumā tapušie darbi izstādīti aplūkošanai. Agris gatavo arī apsveikuma kartītes, kuras jubilejās tiek pasniegtas aprūpes centra iemītniekiem.

Agris Priede zīmēAttēlā redzami astoņi zīmējumiAttēlā redzami seši zīmējumiAttēlā redzami astoņi zīmējumiAttēlā redzami divi zīmējumiAttēlā redzami trīs zīmējumi

AKNĪSTES VSAC VIESOJAS SANSUSĪ LABKLĀJĪBAS REZIDENČU PROGRAMMAS MĀKSLINIEKI

Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centra iemītniekiem notiek regulāras nodarbības ar Sansusī labklājības rezidenču programmas māksliniekiem Daci Šteinerti un Ēvaldu Lazareviču.
DACE ŠTEINERTE ir ieguvusi izglītību Latvijas Kultūras Akadēmijā kā dramatiskā teātra aktrise. Šobrīd dzīvo Berlīnē. Dažādās meistarklasēs apguvusi performances mākslas tehnikas kā arī asistējusi teātrī, kur spēlē cilvēki ar garīgiem traucējumiem. Šogad Dace Vācijā uzsāks maģistra studijas, kas apskata skatuves mākslas teorijas un teātra praksē apvieno dažādus mākslas žanrus. Ar senioriem Aknīstes Veselības un Sociālas aprūpes centrā tiek spēlētas spēles, kas saistītas ar uzmanības trenēšanu un veikti iztēli veicinoši vingrinājumi. Kopā tiek veidota vizuāla instalācija no dabas un industriāliem materiāliem, kuras tapšanā palīdz arī Aknīstes Psihoneiroliģiskās slimnīcas pacienti. Izveidotais darbs, pansionāta iemītnieki un kopīgās sarunas tiks apvienotas video.
ĒVALDS LAZAREVIČS ir apguvis klavierspēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un ieguvis maģistra grādu prof. Sergeja Osokina klasē, un ERASMUS+studiju programmas ietvaros studējis Milānas konservatorijā. Ēvalds uzstājas gan kā solists, gan kamermūziķis un sadarbojas ar laikmetīgā cirka, baleta un teātra māksliniekiem. Aknīstes Psihoneiroloģiskajā slimnīcā un Aknīstes Veselības un Sociālas aprūpes centrā Ēvalds koncentrējas uz sarunām grupās, kurās ik katrs sarunas dalībnieks var padalīties ar savu dzīves stāstu un pieredzi. Iedvesmojoties no šīm sarunām tiek veidota koncertprogramma ar Ēvalda oriģinālmūziku. Kopā ar slimnīcas pacientiem Ēvalds nodarbojas arī brīvo improvizāciju, kuras rezultātā ir tapušas vairākas kompozīcijas un tautasdziesmu apdares.
#NVOfonds2021
#VKKF

               Aktivitāte. Redzami trīs cilvēki Aktivitāte, redzami trīs cilvēki Mūzikas instruments

AIJAS KURKLIETES MASIERA PRAKSE

Muguras masāžaAIJAS KURKLIETES MASIERA PRAKSĒ Aknīstē, Skolas ielā 9, klientiem tagad iespējams arī izmantot veselības apdrošināšanas polisē iekļautās masāžas. Ir nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem ierobežojumiem.Laipni gaidīti! Attēlam ir ilustratīva nozīme.

 

Tālrunis uzziņām un sīkākai informācijai 26318580 Aija

Koncerts Aknīstes veselības un sociālajā aprūpes centrā

17 .augusta pēcpusdienā SIA “Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centrs” iemītniekiem koncertu sniedza grupa „Duets Sandra”. Atsaucība bija liela, jo mūziku un dziesmas dzirdēt klātienē bija patiess baudījums.

Koncertu klausās astoņi iemītnieki, divi dzied

Radošs rīts Aknīstes veselības un sociālajā aprūpes centrā

Lai ikdienu padarītu interesantāku, Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centra sociālā darbiniece Olita Timze  organizē nodarbības centra iemītniekiem. Radošās izpausmes ir pēc katra gaumes- tiek veidots, zīmēts un krāsots.

Pie galda sēč pieci cilvēki un darbojas Radošais darbsPie galda zīmē cilvēks Radošais darbs

NSUS labdarības biedrības Sociālais Projekts – NSUS Finanšu Fonds

NSUS labdarības biedrības Sociālā Projekta- NSUS Finanšu Fonds ietvaros SIA  “Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centrs” saņem funkcionālās mēbeles (piecus krēslus) personām ar īpašām vajadzībām, kas Aknīstes veselības un aprūpes centra iemītniekiem sniegtu nepieciešamo labumu dzīves kvalitātes uzlabošanai.

NSUS labdarības biedrībā darbojas Sociālais Projekts – NSUS Finanšu Fonds, kurā uzņēmēji / privārpersonas, laiku pa laika m ziedo finanšu līdzekļus, lai savukārt tos novirzītu NSUS biedrības sociālajiem projektiem.

Gulta, inavlīdu tualetes krēsls

Gulta, 5 invalīdu tualetes krēsli

 

 

 

 

 

 

 

Sansusī labklājības rezidenču programmas jaunā posma mākslinieču Ievas un Sabīnes pirmā tikšanās Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centrā

Istabā sēž pieci cilvēki, viens stāv un lasa priekšā

Ieva Saulīte (1984) ir māksliniece un kuratore. Studējusi tēlniecību Latvijas Mākslas akadēmijā un Kenterberijas Radošu mākslu universitātē, taču savā radošajā darbībā izpaužas starpdisciplināri, apvienojot dažādu tehniku un mediju sniegtās iespējas un radot instalācijas, objektus un performances. Kā primāro savas daiļrades uzdevumu māksliniece uzsver konkrētu vēstījumu paušanu, kas skar tādas tēmas kā cilvēka ķermenis, personība, atmiņas, to mijiedarbība ar ārpasauli un sociālo vidi. Sabīne Šnē (1996) ir māksliniece un šobrīd maģistrantūras studente Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Piedalās izstādēs un radošos projektos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Mākslinieces interešu un izvēlēto tēmu loks ir plašs. Savā radošajā darbībā viņa konstruē stāstus, kuros pievēršas dzīves jēdzīgajām un nejēdzīgajām lietām, kas veidojas cilvēku veikto darbību un paradumu rezultātā. Mākslas darba ideja diktē gala formātu un izvēlētos materiālus, bet pārsvarā māksliniece veido animācijas un digitālus zīmējumus.

MOBILĀ OPTIKA BRAUC PIE JUMS!